CZ EN DE PL FR

Vážení a milí naši příznivci a podporovatelé, vážení návštěvníci!

Vážení a milí naši příznivci a podporovatelé, vážení návštěvníci! V letošním roce si připomínáme 3 významná výročí. Události, které měly zásadní význam pro naši novodobou existenci a moderní historii našich národů.

V říjnu uplyne 100 let od vzniku republiky Československé a od konce Velké války.
V září vzpomeneme 80 let od všeobecné mobilizace čs. branné moci – největšího vojenského vystoupení v naší novodobé historii a zároveň i 80 let od kapitulace republiky před výhrůžkami cizáků a nátlakem našich tehdejších spojenců.
V srpnu připomeneme další smutné výročí – 50 let od tzv. „bratrské pomoci“ armád států Varšavské smlouvy, která představovala počátek další, tentokrát více než dvacetileté okupace naší země cizí mocností…

Výročí si tentokrát nemohl nevšimnout náš současný stát, politici, média, kraje, různé organizace, muzea a mnohé další subjekty. Většinou jsou tato výročí míjena s malým zájmem, nebo jsou připomínky „korektně obecné“. A tak povětšinou zůstává zásluhou různých klubů vojenské historie, že se úplně nezapomíná… V letošním roce tak nastává, vcelku pochopitelně, doslova inflace různých akcí, ukázek, aktivit, pochodů apod. Proto se naše Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s. rozhodla, že naše tradiční akce a aktivity (např. Pochod generála Krejčího, Fort Fest CZ Králíky, Pochod po betonové hranici…) organizovat nebude a vrátí se k nim až v roce příštím, kdy už nejspíš významná výročí nebudou tak „módní“. Připomínání doby, kdy HRANICE nebyla jen linka na papíře, VLAST nebyla neznámé slovo, OBRANA REPUBLIKY byla nejčestnější povinností každého občana, je jedním z našich hlavních cílů…

Letos můžete navštívit další námi připravované aktivity a můžete nás podpořit návštěvou námi provozovaných muzeí. Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s.
Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko