CZ EN DE PL FR

Akce pro Vás

Tradiční společnou aktivitou oficiálních muzeí a památníků v KPO jsou tzv. Společné víkendy muzeí v Králické pevnostní oblasti. Několikrát do roka veřejnosti přístupné pevnostní objekty koordinují svoji provozní dobu a umožňují tak návštěvníkům i ze vzdálenějších míst republiky strávení netradičně zaměřeného víkendu cestou za poznáním nedávné historie, po rozsáhlých pozůstatcích pevnostního systému, krásnou přírodou. V rámci těchto Společných víkendů připravují i v roce 2011 některá muzea speciální prohlídky nebo zvláštní program. Na tvrzi Bouda a tvrzi Hůrka budeme v rámci společných víkendů zařazovat speciální prohlídková schémata – s různě dlouhými a různě zaměřenými prohlídkovými okruhy.
V roce 2011 proběhnou Společné víkendy muzeí a památníků v Králické pevnostní oblasti v těchto termínech:
duben: 23.–24. 4.;
květen: 28.–29. 5.;
červen: 25.–26. 6.;
červenec: 30.–31. 7.;
srpen: 19.–21. 8. (akce CIHELNA s bojovými ukázkami);
září: 24.–25. 9. (některá muzea 4 dny – v úterý je státní svátek);
říjen: 28.–30. 10.

Speciální nabídku máme pro návštěvníky zimního Králicka: tvrz Hůrku mohou skupiny zájemců navštívit i v individuálních termínech (např. večerní vstup /po 17. hodině/ či ranní vstup /před 9. hodinou/). Zájemci se musí na takovouto prohlídku objednat dva dny předem a termín musí být potvrzen správcem tvrze! Prohlídky v individuálních termínech jsou určeny zejména pro návštěvníky zimních hor, které unaví sportování nebo dlouhé fronty u vleků, pro zájezdy, školy, lyžařské kurzy apod. Tel.: 606 669 888. Jinak je tvrz Hůrka i během zimního období otevřena každý den mimo pondělí. Standardní vstupy jsou v 11, 13 a 15 hodin.

Také v letošním roce připravujeme pro zájemce o nevšední prohlídku tvrze Bouda několik zimních vstupů. Předběžně jsme vybrali tyto termíny: první zimní akce – 30.–31. ledna; druhá zimní akce 27.–28. února; třetí zimní akce – 27. až 28. března 2010. POZOR! Termíny akcí může zásadním způsobem ovlivnit počasí. Proto prosím sledujte aktuální informace na hlavní stránce.

První akcí, na kterou Vás můžeme pozvat, je Železniční sobota na Tvrzi Hůrka. Předpokládaný termín konání prohlídek zaměřených na pevnostní železnici je 6. 2. 2010. Prozatím se předpokládá, že v rámci železniční prohlídky budou moci návštěvníci shlédnout některý z delších prohlídkových okruhů (buď prostory pod dělovou věží K – S 12, nebo interiér dělostřeleckého srubu K – S 11). Hlavní však mají být ukázky práce akumulátorové lokomotivy s vagóny na podzemní úzkorozchodné železnici! Prohlídky povede vedle průvodce muzea také odborník na železnice. Detaily (časy vstupů, trasy, vstupné…) budou zveřejněny do konce ledna 2010.:: Zpět ::
Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko