CZ EN DE PL FR

Turistické pochody v Králické pevnostní oblasti v roce 2017

 
V Králické pevnostní oblasti proběhne letos několik velkých turistických pochodů. V rámci těchto pochodů můžete navštívit zdejší muzea, projít část nebo i celou z několika naučných stezek, účastnit se některé z pořádaných akcí:
 
Pochod generála Krejčího se koná 27. května 2017
. Časová náročnost 8-9 hodin, trasa pochodu: Mladkov železniční zastávka (start) po linii těžkého a lehkého opevnění na Muzeum Vysoký kámen, tvrzí Bouda, linií těžkého opevnění do Králík, tvrzí Hůrka na její povrch, kde bude pochod zakončen. Info zde:
 
XXII. ročník tradičního Toulání kolem Orlice proběhne 3. června 2017. V rámci některých tras pochodu projdete částí pevnostního systému na Naučné stezce Betonová hranice a můžete absolvovat prohlídku tvrze Bouda. Podrobnosti zde:
 
Pochod Finanční stráže RČS je velkým turistickým podnikem, který proběhne v době konání akce Fort Fest CZ 2017 Králíky. Připraveny jsou dvě trasy. Info zde:
 
Tradiční Pochod po Betonové hranici, jehož cílem je připomenout výročí mobilizace čs. branné moci, proběhne přesně na den po 79 letech od této významné události... Trasa bude vedena po Naučné stezce Betonová hranice, cílem jsou Muzeum Vysoký kámen a dělostřelecká tvrz Bouda. Informace budou v předstihu zveřejněny zde:
 
Pochod cti a odvahy je speciálním nočním pochodem v délce cca 30 km vedený linií hlavního obranného postavení čs. armády v roce 1938. Připomene mobilizaci čs. branné moci v září 1938. Další informace zde:
Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko